میانه نگار

۳۱ تیر، ۱۴۰۳

تامین ۲۶۹ میلیارد تومان اعتبار برای ۸۹ پروژه شهرستان میانه

تامین ۲۶۹ میلیارد تومان اعتبار برای ۸۹ پروژه شهرستان میانه

امروز با حضور محمدباقر هنربر، معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه، حیدر فتح زاده رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی، اسماعیلی نماینده میانه و جمعی از مدیران کل و معاونین آنها، جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان میانه با محوریت توزیع اعتبارات شهرستان میانه در سال ۱۴۰۳ تشکیل شد.

به گزارش میانه نگار به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه میانه، معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه در این جلسه از تامین ۲۶۹ میلیارد تومان اعتبار برای ۸۹ پروژه شهرستان میانه در سال جاری خبر داده، گفت: این اعتبار در حوزه هایی همچون حمل و نقل، آب، فرهنگی، مذهبی و هنری، مسکن، آموزش، بهداشت و درمان، امداد و نجات، کشاورزی، منابع طبیعی و … صرف خواهد شد.

هنربر با بیان اینکه اعتبارات شهرستان میانه نسبت به سال گذشته حدود ۴۹ رصد افزایش داشته، افزود: شهرستان میانه نیازمندی های مهمی همچون احداث پل حصار، تامین آب شرب روستاها و آسفالت راه روستایی، نوسازی مدارس و اجرای طرح هادی روستاها دارد که باید با تامین و تخصیص اعتبارات برطرف شود و این امر با رساندن سرانهاعتبارات شهرستان میانه به متوسط استانی ممکن خواهد بود.

فرماندار میانه با تاکید بر لزوم تامین زیرساخت هایی همجون برق کافی برای شهرک های صنعتی شهرستان، ادامه داد: متاسفانه کمبود برق در شهرک صنعتی، بسیاری از سرمایه گذاران را با مشکل مواجه کرده است.

وی ادامه داد: در برخی حوزه ها پروژه های نیمه تمامی وجود دارد که با توجه به تاکیدات دولت برای اتمام آنها، نیاز به تخصیص صد در صدی اعتبارات آنها وجود دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی در این جلسه، با بیان اینکه شهرستان میانه یکی از شهرستان های توسعه نیافته استان است، گفت: این شهرستان نیازمند یک نگاه جامع در ابعاد مختلف به خصوص در زمینه شاخص های زیربنایی است.

حیدر فتح زاده به موضوع ارتقای ترکمانچای به شهرستان اشاره کرده، گفت: دو شهرستان میانه در زمینه اعتبارات تامین شده، دارای فصل های جداگانه و تنوع موضوع هستند که این باعث می شود در تخصیص اعتبارات، برای یکدیگر نقش منفی نداشته باشند و ما سعی می کنیم ترکمانچای را به حد بالاتری برسانیم.

اسماعیلی نماینده میانه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه از پایین بودن اعتبارات شهرستان میانه نسبت به شاخص های استانی و کشوری انتقاد کرده، گفت: این پایین بودن شاخص اعتبارات، خود را در حوزه هایی همچون راه و آب شرب روستایی به وضوع بروز داده است.

در این جلسه برخی مدیران کل و معاونین در زمینه توزیع اعتبارات دستگاههای خود مطالبی ارائه کردند.

گفتنی است پس از این جلسه، از مدرسه خیرساز در حال احداث آراز سرچمی، پروژه خانه تکواندو و سایت صخره نوردی بازدید شد.

حتماً ببینید:  بهره برداری از ۲۵ پروژه مخابراتی در شهرستان میانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *