میانه نگار

۳۱ تیر، ۱۴۰۳

فرماندار میانه با حضور در دادگستری، از زحمات دادستان و رئیس دادگستری شهرستان قدردانی کرد

فرماندار میانه با حضور در دادگستری، از زحمات دادستان و رئیس دادگستری شهرستان قدردانی کرد

به گزارش میانه نگار به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه میانه، بمناسبت هفته قوه قضائیه، محمدباقر هنربر معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه بهمراه اعضای شورای تامین و اسماعیلی نماینده میانه در مجلس شورای اسلامی در جمع کارکنان دادگستری میانه و در مراسم زیارت عاشورای دادگستری حضور یافته، در قرائت این دعای شریف با آنان همنوا شد.فرماندار میانه همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و شهدای هفتم تیر و اربعین شهدای خدمت، با اهدای لوح تقدیر، هفته قوه قضائیه را به محمودیان دادستان و فکور رییس دادگستری شهرستان تبریک گفته، از زحمات و تلاش های ایشان و مجموعه قضات و کارکنان تلاشگر دادگستری میانه قدردانی کرد.

هنربر، وظیفه دستگاه قضا در احقاق حقوق مردم را سنگین توصیف کرده، از دادستان و رئیس دادگستری به سبب تعامل، وحدت، همدلی و همکاری دستگاه قضایی با دستگاههای اجرایی در جهت خدمت رسانی به مردم شهرستان قدردانی کرد.

فکور، رئیس دادگستری میانه نیز در این دیدار، حضور فرماندار و شورای تامین در دادگستری را حضوری متحدانه و ارزشمند توصیف کرده، گفت: ما با دیدن این صحنه ها قوت قلب می گیریم که در اجرای عدالت و قانون تنها نیستیم و این امر، موانع اجرای عدالت را برمی دارد.

محمودیان دادستان میانه نیز یاد شهدای خدمت و شهدای هفتم تیر را گرامی داشته، آماری از عملکرد دادگستری از اول تیر سال گذشته تا اول تیر امسال را ارائه نمود.

وی گفت: مجموعا ۶۸۴۳۳  پرونده با موضوعات مختلف ورودی به حوزه قضایی شهرستان میانه در طول یکسال بوده که این حجم بالا از پرونده، نشان از تلاش بی وقفه قضات و مجموعه تلاشگران دادگستری میانه است.

محمودیان با تاکید بر اینکه فلسفه مجازات در اسلام، برگرداندن فرد خاطی به جامعه پس از اصلاح و تربیت است، گفت: ما محکومیت های جایگزین حبس برای جرائم سبک به جای مجازات زندان را در اولویت داشته ایم بطوریکه برای ۵۲ درصد از مجازات ها جایگزین حبس داده شده است و از طرفی بسیاری از پرونده ها توسط شورای حل اختلاف سازش و صلح داده می شود.

محمودیان همچنین با بیان اینکه هر روز با دستگاههای اجرایی شهرستان میانه تعامل سازنده داریم، ادامه داد: همواره فرمانداری، حلقه اتصال خوب برای این تعاملات سازنده بوده است.

حتماً ببینید:  دیدار فرماندار میانه با مدیرکل صمت آذربایجان شرقی در خصوص طرح توسعه شرکت فولاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *