میانه نگار

۳۱ تیر، ۱۴۰۳

نتایج غیر رسمی دوره دوم انتخابات ریاست‌ جمهوری در شهرستان میانه و ترکمانچای

نتایج غیر رسمی دوره دوم انتخابات ریاست‌ جمهوری در شهرستان میانه و ترکمانچای

به گزارش میانه نگار، میزان کل آرای صحیح اخذ شده در انتخابات دور دوم ریاست‌ جمهوری ۱۴۰۳ در شهرستان میانه و ترکمانچای، 90,215 رای بوده که از این میزان تعداد 75,785 رای معادل 84 درصد را دکتر پزشکیان به خود اختصاص داد و همچنین میزان 14,430 رای معادل 16 درصد نیز میزان رای دکتر جلیلی بود.

در دوره اول انتخابات دکتر پزشکیان به میزان 49,513 رای معادل 76 درصد و دکتر جلیلی 11,862 رای معادل 18 درصد را کسب نموده بودند.

مطابق اعلام وزارت کشور ایران، در دور دوم انتخابات کمی بیش از ۳۰ میلیون نفر معادل ۴۹.۸ درصد واجدان شرایط رای‌دهی شرکت کردند. در دور نخست این انتخابات نرخ مشارکت ۴۰ درصد اعلام شده بود که مسعود پزشکیان با کسب ۱۰ میلیون و ۴۱۵ هزار رای (۴۲.۴۵٪) و سعید جلیلی با جلب ۹ میلیون و ۴۷۳ هزار رای (۳۸.۶۱٪) از دو نامزد دیگر یعنی محمدباقر قالیباف و مصطفی پورمحمدی پیشی گرفتند و ولی به دلیل این که هیچ یک موفق به کسب بیش از ۵۰ درصد آراء نشدند، به دور دوم راه یافتند.

بر پایه اعلام وزارت کشور ایران مسعود پزشکیان، نامزد مورد حمایت اصلاح‌طلبان موفق شد ۱۶ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۴۰۳ رای از بیش از ۳۰ میلیون و ۵۳۰ هزار رای ماخوذه در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ایران را از آن خود کند.

حتماً ببینید:  بهره برداری از ۲۵ پروژه مخابراتی در شهرستان میانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *